Dosyaları resimlere dönüştürmenin kötü amaçlı yazılımları tespit etmenin çok etkili bir yolu...

Dosyaları resimlere dönüştürmenin kötü amaçlı yazılımları tespit etmenin çok etkili bir yolu olduğu ortaya çıktı.

111
0
PAYLAŞ

Makine öğrenimi adı verilen bir yapay zeka dalı etrafımızda. Facebook tarafından içeriği düzenlemeye (ve bizi reklamlarla hedeflemeye) yardımcı olmak için kullanılıyor, Google bunu her gün milyonlarca spam mesajını filtrelemek için kullanıyor ve bu, OpenAI botunun geçen yıl üç maçtan ikisinde Dota 2 şampiyonlarını yenmesini sağlayan şeyin bir parçası. Görünüşte sonsuz kullanımlar var. Microsoft ve Intel, yığına bir tane daha ekleyerek, gri tonlamalı bir görüntü dönüştürme işlemi yoluyla kötü amaçlı yazılımları tespit etmede şaşırtıcı derecede doğru olan akıllı bir makine öğrenimi çerçevesi geliştirdiler.

Microsoft, Statik Görüntü Kötü Amaçlı Yazılım Ağ Taraması veya STAMINA adını verdiği bir blog gönderisinde (ZDNet aracılığıyla) teknolojiyi ayrıntılı olarak anlattı. Üç aşamalı bir süreçten oluşur. Basitçe söylemek gerekirse, makine öğrenimi projesi, ikili dosyaları alarak ve bunları iki boyutlu görüntülere dönüştürerek başlar.

(Resim kredisi: Microsoft)

Görüntüler daha sonra çerçeveye tanıtılır. Bu ikinci adım, temel olarak algoritmanın mevcut bilgisi üzerine inşa etmesine yardımcı olan ve aynı zamanda görüntüleri mevcut eğitimiyle karşılaştıran transfer öğrenme adı verilen bir süreçtir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK