AMD, RDNA GPU’lar ve FreeSync HDR için Optimize Edilmiş FidelityFX’i Duyurdu

AMD, RDNA GPU’lar ve FreeSync HDR için Optimize Edilmiş FidelityFX’i Duyurdu

72
0
PAYLAŞ

Yeni bir GPUOpen web sitesi var ve yeniden tasarımıyla birlikte AMD Radeon oyun deneyimini geliştirmek için dört yeni açık kaynaklı FidelityFX efekti geliyor. Kısaltmalar (veya kısaltmalar) için hazırlıklı olun: çoğu RDNA mimarisi için optimize edilmiş CACAO, SSSR, LPM ve SPD’ye sahibiz.

Dört yeni teknoloji şunlardır:

  • FidelityFX ekran alanı üzerine düşünceler: Stokastik Ekran Alanı Yansımalarının (SSSR) uygulanması, optimize edilmiş bir hesaplama gölgelendiricisi ve RDNA mimarisi için optimize edilmiş gürültü giderme yoluyla minimum ek yük ile yüksek kaliteli yansımalar sağlar.
  • FidelityFX Ortam Oklüzyonu: RDNA mimarisi için optimize edilmiş Birleşik Uyarlanabilir Hesaplama Ortam Oklüzyonu (CACAO) efekti, ortam ışığına maruz kalmalarına bağlı olarak nesnelerin görünümünü dinamik ve verimli bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olur.
  • FidelityFX HDR Eşleştiricisi: AMD FreeSync Premium Pro ekranlarla kullanım için optimize edilen Luminance Preserving Mapper (LPM), oyun için üstün HDR içeriği ve geniş bir renk gamı ​​sunar.
  • FidelityFX alt örnekleyici: RDNA mimarisi için optimize edilen AMD’nin hesaplamalı gölgelendirici tabanlı tek geçişli alt örnekleyici (SPD), optimum performans için asenkron hesaplama kullanarak doku MIP seviyeleri üretir.
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK