X
8 okunma

Çelişki ve arada kalmışlığın sergisi

ABONE OL
Eylül 18, 2023 06:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kulaksız’ın dört kıtada gerçekleştirdiği çalışmasının sonucu olan sergide 30 eser yer alıyor. Küratöryel konsept ve sergi tasarımını Bülent Erkmen’in yürüttüğü sergi, siyah beyaz fotoğraflardan oluşuyor. “Arada” üçlemesi projesinin ikinci ayağı kapsamında sergiyi açtığını dile getiren sanatçı, “Serinin ilk sergisi, ‘Unuttuklarımızı özlediğimiz, hatırladıklarımızdan uzaklaştığımız bir oyun bu’ idi. Orada kendi yalnızlığım ve karanlığımla yüzleşmenin betimlendiği fotoğraflar vardı” dedi.Kavramlar irdeleniyorKulaksız, bu sergide de arada kalmışlığı anlattığını ifade ederek “İnsanın ruhen ve bedenen yaşam ile ölüm, sevgi ve nefret, gökyüzü ile yeryüzü, doğa ile medeniyet, geçmiş ve gelecek gibi kavramlar arasında kalmasını yansıtıyor” diye konuştu. Projenin konseptinin belirlenmesinde Bülent Erkmen’in katkısının büyük olduğundan bahseden Kulaksız, “30 fotoğrafın yer aldığı bu sergi, ayrı ayrı olduğu gibi bütününde de çelişki ve arada kalmışlığı anlatıyor” yorumunda bulundu. Sergiye özel bir de kitap hazırlandı. “Arada” 15 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.Tuluyhan Uğurlu’dan 100. yıla 100 konserÜnlü müzisyen Tuluyhan Uğurlu, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla 100 konser vermek için çıktığı yolda şimdiye kadar 45 konser verdi. Yıl sonuna kadar projesini tamamlamayı planlayan Uğurlu, “Anadolu’nun o muhteşem genetik birliğini, melodilerin nasıl birbiriyle akraba olduğunu anlatmaya devam edeceğim” dedi.Kendi kabuğunu kırmak isteyenlere umut: CabulkaAli Bektaş ve Cafer Sadık Şahin’in kaleme aldığı “Cabulka / Yokluk Göğünün Kuşları” kitabı Atlantis Kültür Sanat’tan çıktı. Kültür savaşının tayfası2014’te yayın hayatına başlayan çizgi film Rafadan Tayfa, müzikleri, karakterleri ve müzikalleriyle 20’ye yakın ülkede arkadaş buldu. 29 Aralık’ta yeni macerasıyla vizyona girecek filmin yönetmeni İsmail Fidan, “Biz de kültür savaşı mücadelesi veriyoruz” dedi. Fidan, üç farklı kuşak tarafından izlenme başarılarının sırrını ‘samimiyet’ olarak açıkladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi Antalya Müzik Stüdyosu