Boşanmak istedi, başına gelmeyen kalmadı: İnsanın kardeşi bunu yapar mı?

Boşanmak istedi, başına gelmeyen kalmadı: İnsanın kardeşi bunu yapar mı?

49
0
PAYLAŞ

Boşanmak istedi, başına bir şey gelmedi: ağabeyi

Diyarbakır’da görev yapan doktor Metin Er, kardeşinin boşanma davasında davayı takip etmediğini ve daha sonra gümüşünü alamadığını iddia ederek bir kararname gönderince şaşkına döndü.

Diyarbakır’da çalışan doktor Metin Er’in boşanma davasında ise hiçbir şey olmadı. Boşanma davası için avukat olan ağabeyiyle 40 bin liraya anlaşan Er, ağabeyinin davayı takip etmediğini ve parasını alamadığını iddia ederek kararname yollayınca şok oldu.

Daha sonra eşi mahkemede boşanmak istemeyince, doktor davanın reddedildiğini ve davanın yeniden açılabilmesi için 3 yıl geçtiğini öğrendi.

MARKASI İLE 40 BİN TL’YE ANLAŞMA

Er, 2013 yılında evlendiği polis memuru FE’den iki yıl önce ciddi bir anlaşmazlık nedeniyle boşanma kararı aldı. Diyarbakır Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açan Er, davayı İstanbul’da avukat olan ağabeyi ME’ye devretti.

Normalde 10.000 liret olan avukatlık ücreti yerine, kardeşi yeni bir ofis açtığından beri ona destek olmak için kardeşiyle yaklaşık 40.000 pound yasal ücret konusunda anlaştı. Dr. Metin Er, davaya bakılmayınca yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen adliyeye gitti.

KARDEŞİNİ İNCELEYE GÖNDERDİ

Sabah’ta yer alan habere göre Burada dosyada kardeşine verdiği vekaletname dışında başka bir belge ve bilgi olmadığını gördü. Yaklaşık bir yıldır kardeşinin hiçbir şey yapmadığını öğrenince onu kovdu ve başka bir avukat tuttu. Duruşma gününü beklemeye başlayan doktor, geçtiğimiz Nisan ayında bir şok daha yaşadı. Görevden aldığı ağabeyi ME, kendisine 38.000 liret avukatlık ücreti almadığını iddia eden bir kararname gönderdi. Samsun’daki adresine gönderilen infazdan habersiz olan Er, bunu maaşında indirime gittiğinde fark etti.

EŞİ BOŞANMAK İSTEMEDİ

Geçen Eylül’deki duruşmayı “Mutlaka boşanacağım” gözleriyle izleyen Dr. Er, eşinin mahkemede boşanmayı reddetmesiyle bir şok daha yaşadı. Polis memuru olan eşi mahkemeye “Kocamı seviyorum, boşanmak istemiyorum” deyince dava düştü.

“İNSANIN KARDEŞİ BUNU YAPAR MI?” “

Yeni dava açılmasının 3 yıl süreceğini öğrenen Dr Metin Er, “Hem maddi hem de manevi olarak çok yorgunum. Bir erkeğin kardeşi bunu yapar mı? Normalde 10.000 liret avukatlık ücretiydi, ben 40.000 lireti kabul ettim. Ancak öz kardeşim beni mağdur etti ve kadro göndermemi söyledi” dedi.


  • metin uh
  • boşanmış
  • Diyarbakır
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK