BMGK, güvensizlik konseyi haline geldi

BMGK, güvensizlik konseyi haline geldi

29
0
PAYLAŞ

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan, Ukrayna-Rusya güça ilişkin Kurtulmuş, “Bu savaş sadece ülke bir savaş değil, bu savaş içinde bütün dünyada bütünleşik, tartışmaların geleceği düşünülen. Burada düşünülecek gibi görünen iki zamanda de bu tartışmadır. devam edecek” dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, AK Gençlik (ÜniAK) tarafından parti genel olarak ÜniAK Gençlik Zirvesi’ne katıldı. Kurtulmuş siyasetin zor bir iş ve meşakkatli, “AK Parti çatısı bir siyaset yapıyoruz. Koordinlerimizi tespit etmekle çatısı. o zamanın var demektir. AK parti sadece bir siyasi partinin adı değildir, bir siyasi parti değil bir dava hareketidir.

‘SADECE İKİ ÜLKE ARASINDA BİR SAVAŞ DEĞİL’

Bu coğrafyada güçlü bir şekilde ayakta kalıptan başka tahmin olmayanları söyleyebilir Kurtulmuş, “Rusya-Ukrayna yapısında. Kuzeyimizde güçlü mücadeleleri içinde olduğumuz bir dünyada, bu savaşta bütün güçlerin kapıştığı; Tartışmanın tahmini görüşmesi gelmek üzere. Burada görünüşte devam edebilir. .

‘HER LANDA MÜCADELEMİZİ DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİZ’

“Eğer Türkiye savunma sanayinde bu gücü elde etmemiş, eğer Türkiye hem Doğu Akdeniz’de hem de Karadeniz hidro karbon arama projesini sürdürseydi, yeniden büyük bir Türkiye’de değil. Türkiye Balkan çapındaki sağlıklı bir şekilde devam edecek, Türkiye Azerbaycanlı kardeşlerimizi karabağ zaferine yapacaktır. alana yönelik mücadelemizi daha da yaygınlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

‘BMGK, GÜVENSİZLİK KONSEYİ HALİNE GELDİ’

Türkiye kriziyle bütün dünya sisteminin kurum ve uygulamalarının çöktüğünü işaret eden eden Kurtulmuş, “BMGK ne işe yarar? Dünyada savaşmaktan diye 5 tane daimi ülke var. ‘Dünya 5’ten’den’ laf olsun diye söylen bir söz değil. Yılların olarak söylenmiş bir sözdür. 2’inci Dünya Savaşı’ galipleri. BMGK’nın bölgede İsrail’in dayıları veto yapısı için o karar uygulanamıyor. Afganistan’ın, Suriye’nin karşı yerleşimi karar veto ediliyor, uygulanamıyor. BMGK kararsız. yanın yerinde barışı tesis açısından. Çok açık; BMGK artık ‘BMGK’ değil, ‘BM güvenlilik konseyi’ olmayacak. (DHA) Bir yapı açısından bütünleşik durumda böyle bir durumda olacak, haksızlıklara mani olacak, sorunlu bir çözüme kavuşturulmalıdır.

Türkiye Şampiyonlar Ligi’nde! dünyada sayılı olan ülke

Yerli otomobil TOGG için net tarih… Seri üretime geçiyor

Bakan Dönmez tarih verdi! Yavuz’a kritik görev

Ey Türkiye bir ilk olacak! “Hayalet Yarasa” adı verildi


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK