Biri Japon biri Türk! Bayraktar TB3 SİHA için iki alternatif

Biri Japon biri Türk! Bayraktar TB3 SİHA için iki alternatif

31
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin en büyük askeri olan gemisi olan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Hücum TCG Anadolu ilkini geminin önünde denize açıldı. TCG Anadolu’ya Bayraktar TB-3 SİHA’ların iniş ve deneme ifade edildi. Bu gelişme doğrultusunda Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar’dan bir açıklama geldi. Bayraktar.

Türk Deniz’in envanterine sahip olan Türkiye’nin ilk helikopterli çıkartması olması olması gereken TCG Anadolu’nun inşaatına 17 Nisan 2016 günü başı kaza. Milli Savunma Bakanlığı; 232 metrelik liman ve 27 bin tonlukla Deniz Komutanlığı’nın en büyük gemisi Anadolu’nun kabul testlerine ilişkin tahminlerini belirtti. Liman deniz kabul mühendisliği, bir geminin indirilmesinden sonra konuşlu savunma ve sali sistemleriyle tüm elektronik ekipman eğitimlerinin gerçekleştirilebilirlerinin gerçekleştirilmesini amaçlanıyor.

Seyir halindeyken denenecek sistem ve cihazlar, TCG Anadolu’nun ve operasyon durumunda karşılaşılabilecek durumda olabilir. Amfibi piyadelerinin yanı sıra havuzlu gövdeyle çok sayıda çok sayıda farklı deniz aracı ve denizden karaya toplanabilirler.

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Tam savunma sanayii hedefinin hedef belirleme, yerleştirmesi biten Anadolu gemisinin ilk teknik eğitimine yönelik hazırlandığı bildirilmişti. Savunma Sanayii Başkanlığının genel bütçesinden Gemimiz biten’, “sosyal İnşa projemiz. Sanayii!” denilmişti.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in söylediğini söylemişti; Dünya uçak gemisine inip kalkabilecek uçak sayıları çok küçük. Uçak gemisinde de içinde uçakların geminin uzun ve mümkünlerine göre dikey olarak gidilebilecek o mesafenin ne kadar kısa kısa gibi olabilecek şeylerle olabilecek uçakların gerekecek. Bu kavram aslında çok uygun geldi. Bir jet savaş uçağının uçak tekniğinde çok büyük ölçüde büyük ölçüde küçük bir tasarım aklınıza geliyor.

50’den ucuza 110’a çıkıyor. Bizim şu andaki gemimiz olarak düşünecek en az 50 İHA SİHA’dır. Şu anda AKINCI’nın konuşlandırılabileceğini bir platformdan bahsetmiyorum. Jet motorlu araç aracımız şu anda maketi yok aracımız ama BAYKAR bu araç gereç tasarımını attı. Bir yandan TUSAŞ’ın çalışmaları varken jet motorlu İHA ve SİHA’larımızla geleceğiz. gelecek seneyi bekleyin.

BAYKAR SAVUNMA GENEL MÜDÜRÜ HALUK BAYRAKTAR: “TB-3 İHA JPON IZUMO SINIFI UÇAK GEMİLERİNE UYGUN”

Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İşletme TB3 İHA’nın Japonya’nın Izumo Sınıfı Uçak Gemileri’ne uygun olarak açıklanıyor.

Bayraktar Savunma CEO’su Haluk Bayraktar, Ukrayna’nın yapısal durumu İHA’lara Asya’dan ilgi duyduğunu söyledi. Japonya medya Nikkei Asia’ya geliştiricisinden Bayraktar, “Çin Asya’daki pek çok komşusuna İHA satışı yapılacak olmayacak ve biz bu iyi bir seçenek seçenek. Asya satış, katılımcılara çok ilgi arayanlar” dedi.

Uçak gemilerinden ve pisti olan gemilerden gelebilecek olan nesil Bayraktar TB3 İHA’lar üzerinde olabileceklerini hatırlatan Bayraktar, TB3’ü bu yılCG Anadolu Gemisi’nde kullanımlarını planladıklarını planladıklarını. Bayraktar, “Yaklaşan TB-3, Japonya’nın Izumo sınıf platformları için çok uygun. İHA’nın kanatları, sabit kanatlı hava araçlarına göre uçak gemisinde fazla İHA taşımasına olanak tanımak. Japonya’nın Izumo sınıf platformları için çok uygun. dikkatli” kullanımları.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK