Bakan Derya Yanık duyurdu… İhtiyaç sahiplerine 179 milyon lira destek yapıldı

Bakan Derya Yanık duyurdu… İhtiyaç sahiplerine 179 milyon lira destek yapıldı

90
0
PAYLAŞ

Bakan Derya Yanık açıkladı... İhtiyaç sahiplerine 179 milyon lira destek verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi, Eylül ayında ihtiyaç sahiplerine 179 milyon lira yardımda bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Eylül ayı itibarıyla dört sosyal nakdi destek programıyla ihtiyaç sahiplerine 179 milyon liraya yakın ödeme yapıldığını söyledi.

AA’nın raporuna göre, Yanık yaptığı yazılı açıklamada, “Şartlı Eğitim ve Sağlık Yardımları Programı, Çoklu Doğum Yardımı ve Kronik Hastalık Yardımı” programı kapsamında Eylül ayında yapılan yardımlara ilişkin bilgi verdi.

Bakan Yanık, ‘şartlı eğitim yardımı’ ile sosyal güvencesi olmayan ilk ve ortaokul çağında çocuğu olan ailelere, çocukları okula devam etmek kaydıyla ve 0- yaş arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere eğitim desteği sağladıklarını söyledi. “Şartlı tıbbi yardım” ile 6 yıl.

Çoklu doğum sonucu çocuğu olan ihtiyaç sahibi hanelerin de nakdi yardım aldığını belirten Yanık, “Bu kapsamda bu sosyal yardım programlarıyla Eylül ayında 175,3 milyon TL ödeme yapıyoruz. ifadesini kullandı.

Bakan Derya Yanık, kronik tüberküloz ve subakut sklerozan panensefalit (SSPE) hastalarına 3,7 milyon lira destek sağlayacaklarını belirterek, “Yani dört programımızla Eylül ayında 179 milyon lira ödüyoruz. bilgisini paylaştı.

Bakan Yanık, ihtiyaç sahiplerine yapılan ödemelerin yarın tamamlanacağını söyledi.


  • Derya Yanık
  • bakım ödemesi
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK