Bahçeli’den TÜSİAD’a yanıt: Yeni ekonomi programı başarılı olacaktır

Bahçeli’den TÜSİAD’a yanıt: Yeni ekonomi programı başarılı olacaktır

27
0
PAYLAŞ

Bahçeli'den TÜSİAD'a yanıt: Yeni ekonomi programı başarılı olacak

TÜSİAD’ın açıklamasına Devlet Bahçeli’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı doğrultusunda tepki geldi. MHP Genel Başkanı Bahçeli, “TÜSİAD ve işbirlikçi siyasiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. sömürü çizgisi, kararlılıkla mücadele edilmesi gereken bir konudur. “Sessiz kalmanın feci sonuçlara yol açacağı menfur bir durum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “TÜSİAD ve işbirlikçi siyasiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. ifadesini kullandı.

AA raporuna göreBahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM Genel Kurulu’nda 2022 yılı merkezi yönetim maliye kanunu görüşmelerinin 6 Aralık’ta başladığını ve bu çerçevede mevzuat çalışmalarının engellere rağmen 12 günde tamamlandığını söyledi.

Bu şekilde anılan yasa tasarılarının Halk İttifakı’nın iradesiyle kabul edilerek yasalaştırıldığını söyleyen Bahçeli, “Yozlaşmış zihniyet siyasetinin ve bozguncu siyasilerin ne kadar uğraştığı ortaya çıktı. Bütçe görüşmelerinin her aşamasında işlerin yapılması sağlandı. Planlama ve Bütçe Komisyonu aşaması dahil. değerlendirmesini yaptı.

Herkesin rütbesine ve karakterine uygun davrandığını belirten Bahçeli, demokrasi ihlallerinin, yasaların inkar edilmesinin, özgürlüğün kötüye kullanılmasının, zihinsel açmazların, ahlaki ilkelerin yokluğunun zaman zaman yaşandığını, rezalet ittifakının yıkıcı boyutlara ulaştığını söyledi.

Tedbir ve düzenlemelerin milli iradenin gölgesinde kaldığını vurgulayan Bahçeli, “Kalp gözün tünelidir. Kalbe gelen her şey göze gelir ve şekillenir. sözünü hatırlattı.

“Baktığını görmeyen, gördüğünü kabul edemeyen ve deformasyonu meslek edinen siyasi boşluk, yüreği kara, gözü karadır.” İfadeyi kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Özellikle dün gece Başkan Yardımcısı Fuat Oktay konuşurken üç beş Komünist-Marksist kalıntının gösterdiği kaba, kaba ve kaba muamele ve müdahaleler gerçekten sabır taşını kıracak boyuta ulaştı.. Üzücü bir durum. gazi meclisinde böyle insanların olması utanç verici.Siyasi anlaşmaların yıkıcı ve yıkıcı eleştirileri milletin nezdinde geçersizdir.Adil ve meşru eleştiri başka, acılı tavır ve vicdansız davranmak başka. Meclisin itibarı aslında aziz milletimizin aleyhinedir ve kabul edilmesi mümkün değildir.Bütçe görüşmeleri Meclis’e hakarete fırsat vermeyecektir.Devlete ve millete ihanet etmeye kimsenin de hakkı olmayacaktır.

“OYUN BÜYÜK, OYUN VAHŞİ, OYUN DÜŞMANDIR”

Millete samimiyet ve inançla hizmet ederken kaba, sert ve kırıcı bir siyaset tarzı benimsemenin yanlış ve yolsuzluk işareti olduğunu belirten Bahçeli, şöyle konuştu:

Bugün CHP başkanı Kayseri’de yeniden su kaynattı, yine kemerini kırdı ve utanmadan 2022 bütçesinin fakirden kaynak alıp zengine aktaran bir bütçe olduğunu ilan etti.. İradeden, iradeden, haysiyetten ve merhametten yoksun kalanlar Türkiye ekonomisine düşebilir. “Karşı karşıya olduğumuz tablonun hiçbir ekonomik temeli yoktur. Güncel gelişmeleri akılcı mülahazalarla açıklamak mümkün olmayacaktır. Ama yalan ve ikiyüzlü siyasetin şefi Kılıçdaroğlu’na göre sandık gelirse döviz de düşecek. Ayrıca, fiyatlardaki artış, ekonominin teorik kalıplarına aykırıdır.

“Döviz yükselirken borsanın düşmesi ve bir kısır döngü içinde anormal piyasa oynaklığının artması, Türk milletinin ve Türkiye’nin düşmanca bir senaryoya maruz kaldığını gösteren açık bir işarettir. Geçmişte gördüğümüze benzer yeni bir operasyon sahneleniyor. Stokçular, siyah tüccarlar, oportünistler, ekonomi yandaşları, yerli ve yabancı dış ihanetin azılı failleri müdahale etti, millete ve devlete saldırı üstüne saldırı planlayarak harekete geçtiler. oyun büyük, oyun vahşi, oyun düşmanca.”

Türkiye’nin spekülatif saldırıların hedefi olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Fiyat artışlarına dahil olanlar, vatandaşlarımızın ekmeğine, sofrasına, cüzdanındaki paraya doğrudan veya dolaylı olarak musallat olanlar, analarından doğduğuna pişman olsunlar. Anlık fiyat değişiklikleri, gün içinde birkaç kez fiyat etiketlerinde yapılan değişiklikler çok detaylı bir şekilde ele alınmalı ve bu ciddi soruna çözüm bulunmalı. Yükselişi kur oranıyla değil ekonomik suikastla alakalıdır. vatana ve millete karşı.

“TÜRKİYE DÖVİZ PİYASASI İLE KİM OYNAYIYOR? “

“Türkiye döviz piyasasıyla kim oynuyor? Fırsatçılar kim? Yağmacıların karargahı ve uyruğu nedir? Bahçeli sordu ve dedi ki:

“FETÖ ve emperyalist komployla bağlantıları araştırılsa da dolapların fiyatı ve stoğunun da acilen deşifre edilmesi gerekiyor. Çünkü mesele bir milli güvenlik meselesi haline geldi. Bunların oyunlarına teslim olan bir Türkiye asla olmayacaktır. Dolarda doları olan. Bizim dik duruşumuzu kimse bozamayacak.”

“TÜSİAD ve işbirlikçi politikacılar karşı çıksalar da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD ile ölümü, erken seçime gidilmesi, yükselen ücret fiyatlarının ve döviz kurunun siyasallaştırılması ve bir ‘yeterli’ siyaset çizgisinin kurulması. kararlılıkla mücadele edilmesi gereken ve suskunluk fahiş bir sömürüdür. Sonuçları olacak menfur bir durumdur.”

Ayrıca, hayatı boyunca iftiradan başka bir şey bilmeyen, ancak mevcut sorunlara tek bir çözüm sunamayan müflis Marksist ve solcu iktisatçılar, ahlaksızca felaket davullarını çalıyorlar. CHP elini ovuşturuyor, dili zehirli, siyaset aşağılayıcı. “Bir yandan kendilerine milliyetçi diyorlar, diğer yandan Türk lirasının değerini pula çevirdiler.” Kılıçdaroğlu, özellikle, bil ki onun zihniyeti bizim gözümüzde bir kuruş etmez gavur damgalı.Türk lirası milli itibarımızın ve ekonomik bağımsızlığımızın temel direğidir.Düşmanlarının planlarıdır.Bunlar onun yüzünden milliyetçi olamaz. olsa olsa emperyalizmin muhbiri ve zulmün muhbiri olur.”

Türk milletinin bu krizi atlatacağını vurgulayan Bahçeli, “Devletimize ve hükümetimize güvenimiz tamdır. Ekonomide uygulanan model ve programın her türlü provokasyonu etkisiz hale getireceğine, Türkiye’yi dengeli ve disiplinli bir şekilde daha güçlü ve gelişmiş bir refah düzeyine getireceğine sonuna kadar inandığımızı özellikle paylaşıyorum. »Açıklama yaptı.

Bahçeli, 2022 bütçesinin devlete, millete ve hükümete hayırlı olmasını istedi.


  • bahçeli
  • şişman
  • ekonomi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK