Ankara’daki seri cinayetlerin sırrı ortaya çıktı: Baron savaşı

Ankara’daki seri cinayetlerin sırrı ortaya çıktı: Baron savaşı

64
0
PAYLAŞ

Ankara Seri Cinayetinin Sırrı Açıklandı: Baron Savaşı

Ankara’da farklı zamanlarda 5 kişinin katledilmesiyle sonuçlanan seri cinayetlerden “baron iktidarı savaşı” ortaya çıktı.

Ankara’da farklı zamanlarda 5 kişinin katledilmesiyle sonuçlanan cinayetler zincirinden “baron iktidar savaşı” ortaya çıktı. Şehre hakim olmak isteyen 2 farklı uyuşturucu çetesinin güç mücadelesinde, ‘Dalin’ lakaplı çete lideri İsmail Altun’un da aralarında bulunduğu 5 kişi öldürüldü.

Hürriyet Haber’den “Dalin” lakaplı İsmail Altun liderliğindeki iki uyuşturucu çetesi ile yurt dışından Ankara pazarına uyuşturucu getiren Ünal Layık liderliğindeki uyuşturucu çeteleri arasında güç mücadelesi başlar. 2020’den sonra çeşitli tarihlerde düzenlenen silahlı saldırılar sonucu çete lideri Altun’un da aralarında bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetti.

Altun’u adamları tarafından öldürdüğü iddia edilen bir diğer çete lideri Ünal Layık da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Layık’ın cezaevinden uyuşturucu çetesini yönetmeye devam ederken, ‘Dalin’ lakaplı İsmail Altun’a ait uyuşturuculara el koyarak pazarda satmaya devam ettiği iddia edildi.

İLAÇ İSTİFLERİ

Organize suç ekipleri, cezaevindeki çete lideri Ünal Layık adına dışarıda çalışan Musa Yiğit’i takibe aldı. Yaklaşık 4 aylık teknik-fiziksel takibin ardından operasyonda aralarında Yiğit’in de bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 12 zanlı tutuklandı. Çetenin ana karargah olarak kullandığı şehirden uzaktaki villaya yapılan baskında çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Villanın bahçesinde ve çevredeki tarlalarda yapılan kazılarda yeraltına gömülü çok miktarda esrar, eroin ve metamfetamin ele geçirildi. Operasyonda ayrıca 9 adet ruhsatsız tabanca, 12 adet ruhsatsız av tüfeği ve 2 adet antika değerinde silah ele geçirildi. Yiğit’in uyuşturucu ticaretinden elde ettiği parayı da çete lideri Layık’ın ailelerine ve çete adına cinayet işleyenlerin ailelerine dağıttığı belirlendi.


  • baron savaşları
  • Ankara’da seri cinayetler
  • Ankara’da son dakikada seri cinayetler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK