Adıyaman’da dehşete düşüren olay… Bebeği diri diri gömen vicdansızlar gözaltında

Adıyaman’da dehşete düşüren olay… Bebeği diri diri gömen vicdansızlar gözaltında

43
0
PAYLAŞ

Adıyaman'da yaşanan korkunç olay... Bebeği diri diri gömen vicdansızlar gözaltında

Adıyaman’da dün öğleden sonra Bahçecik Mahallesi mezarlığında meydana gelen olayda, lise öğrencileri şehitlik ziyareti sırasında bir bebek ağlaması duyduklarında toprağa gömülü yeni doğmuş bir bebek buldular. Durumun polise ve sağlık ekiplerine bildirilmesi üzerine vicdansız anne ve babaanne tutuklandı.

Adıyaman’da şehidin kabrini ziyaret eden lise öğrencilerinin ağlamasını duyunca, cesedini toprağa gömülü halde bırakan anne ve babaanne gözaltına alındı. Polis sorgusunda suçunu itiraf eden kadının, “Eşim cezaevinde ve ben yasadışı bir ilişkiden bir kız çocuğu doğurdum. Bu planı annemle bebekten kurtulmak için yaptık. “

DHA Haberlerine göre Olay, dün öğle saatlerinde Bahçecik ilçe mezarlığında meydana geldi. Anadolu Hüsnü Özyeğin Lisesi öğrencileri mezarlığı ziyaret ettikleri mezarlıkta ağlayan bir bebek sesi duyunca çevrede arama yaptı. Bir süre sonra vücudu kısmen toprağa gömülmüş yeni doğmuş bir bebekle karşılaşan öğrenciler durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Polisle birlikte mezarlığa giden sağlık ekibi, bebeği ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Tedaviye başlanan bebeği muayene eden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

“Annemle bebekten kurtulmak için plan yaptık”

Olayın ardından polis ekipleri, mezarlık çevresinde görgü tanıklarının ve güvenlik kamerası kayıtlarının tespiti için çalışma başlattı. Ekipler, geçen hafta şehir hastanelerinde doğan bebeklerle ilgili ev ziyaretleri de yaptı. Polis ekiplerinin ziyaret ettiği evde yeni doğmuş bir bebek bulunamadı. İsimleri açıklanmayan küçük kızın annesi ve büyükannesi, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden annenin, “Eşim cezaevinde ve ben gayri meşru bir ilişkiden bir kız çocuğu dünyaya getirdim. Bu planı annemle bebekten kurtulmak için yaptık.”

BEBEK KORUNACAK

Kadın ve annesinin karakolda sorgusu devam ederken, tedavisi süren bebeğin hastaneden taburcu edildikten sonra devlet korumasına alınacağı bildirildi.


  • Adıyaman
  • bebek
  • mezarlık
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK