X
17 okunma

'8. Renk Kadın ve İz' AKM’de

ABONE OL
Mart 8, 2023 03:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürk Kültür Merkezi (AKM), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü birbirinden değerli 18 kadın sanatçının eserlerinin yer aldığı özel bir sergi seçkisiyle karşılıyor. ‘8. Renk Kadın ve İz” sergisi, resim, heykel, seramik, fotoğraf, tekstil dokuma, kolaj, minyatür ve yerleştirme sanatını kapsayan 8 farklı disiplinden eserleri sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi, kadına atfedilen bütün söylemlerin üzerine beyaz bir örtü çekercesine kalıpları aşmayı ve tüm kadınlara ilham veren bir pencere açmayı amaçlıyor.TOPLUMDAKİ YERİ DE MERCEK ALTINDAKadını “8. Renk” olarak tasvir eden sergide, toplumdaki yerine ve kendine biçilen rollere karşın dünya üzerindeki varlığını, öyküsünü ve kültürel birikimi farklı malzeme ve tekniklerle mercek altına alınıyor. Karma sergide Aslışah Erdem, Aysun Bozuklu, Ayşe Wilson, Ayşegül Yapar, Cansu Sönmez, Derya Geylani Vuruşan, Eda Çığırlı, Eda Taşlı, Elsa Ers, Gözde Can Köroğlu, Günnur Özsoy, Günseli Kato, Kadriye İnal, Melis Buyruk, Sevim Kaya, Sinem Demirci, Yasemin Öztürk ve Yonca Karakaş’ın eserleri yer alıyor.Sergi AKM Galeride 2 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.Ağlayan milleti güldürmek istiyoruz8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınlar için oyunlar sahneleyen Kadın Tiyatro Okulu kurucusu ve öğrencileriyle konuştuk. Okulun kurucu ve eğitmeni Ayşe Şahinboy Doğan’ın kaleme aldığı komedi türündeki eserlerde, kadınların sorunlarına da dikkat çekiliyor. Doğan, komedi oyunlar yazma sebebini “Dram yazıp ağlatırız, ama ağlayan coğrafyanın insanını biraz da olsa güldürmek istiyoruz” olarak açıkladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı sanal ofis ankara sanal ofis ankara süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci