20 ilde eş zamanlı kalpazanlık operasyonu… Ekipler düğmeye bastı

20 ilde eş zamanlı kalpazanlık operasyonu… Ekipler düğmeye bastı

39
0
PAYLAŞ

20 İlde Eşzamanlı Sahtecilik Operasyonu... Ekipler Düğmeye Bastı

Ankara merkezli 20 ilde eş zamanlı düzenlenen kalpazan operasyonunda 96 kişi tutuklandı. PKK terör örgütüne üye olmak ve propaganda yapmak suçundan kaydı bulunanlar da dahil olmak üzere suç örgütü mensuplarının, piyasaya yaklaşık 5 milyon sterlin değerinde sahte döviz ve Türk lirası koydukları belirlendi.

Ankara merkezli 20 ilde 116 şüpheliye “Benjamin” isimli sahte para operasyonu düzenlendi. 96 kişi tutuklanırken, şüphelilerin yaklaşık 5 milyon sterlin karşılığında sahte döviz ve Türk sterlini pazarladığı belirlendi.

AA’nın raporuna göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, ruhsatsız silah ve sahte tarihi eser pazarladığı belirlenen suç örgütünü bir yıl sonra teknik ve fiziki olarak sosyal medyada takibe aldı.

Takip sonucunda, Ankara merkezli 20 ilde gerçekleştirilen “Benjamin” Operasyonu kapsamında 116 kişi hakkında tutuklama emri çıkarıldı.

Özel harekat ekiplerinin desteklediği operasyonda 130 bin lira, 33 bin 860 dolar, 25 bin 750 euro, 13 adet ruhsatsız silah, 1 adet uzun namlulu tüfek ve tarihi esere benzeyen parçalara el konulurken, sahte para yapımında kullanılan birçok alet ele geçirildi. ele geçirildi.

Şüphelilerin bastıkları sahte parayı sosyal medyada kendileriyle iletişim kuran kişilere komisyon karşılığında sattıkları ve bu şekilde sahte döviz ve yaklaşık 5 milyon sterlin değerindeki Türk lirasının piyasaya sürüldüğü belirlendi. .

Suç örgütü mensuplarından bazılarının PKK terör örgütü üyeliği ve propaganda geçmişi olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan zanlılara yönelik polis operasyonlarının devam ettiği, kalan zanlıların yakalanması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.


  • kalpazan
  • ameliyat
  • terör örgütü
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK