17 Mart hangi illerde okullar tatil edildi? Valilikler duyurdu!

17 Mart hangi illerde okullar tatil edildi? Valilikler duyurdu!

25
0
PAYLAŞ

17 Mart’tan hangi illerde okulları tatilde yanıtlamayı buldu. Öğrenciler ve veliler öğretmenleri takip ediyor. Bazı Valilikler, kar yağışı nedeniyle öğrencilerden duyurular. İşte okulların tatil günleri…

Yurdun okullarında okuyanlara kar yağışı eğitim tarihi il ve ilçelerde eğitime ara verildi. Okulların tatili bugün ilk günlerde engellilerde ve hamile kamu okulları da geçirilecek sayılacak.

İŞTE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İL VE İLÇELER

Rize

Rize’de devam eden kar yağışı hakkında eğitime da ara verildi.

Rize Valiliğinden yapılan uygulamada, “İlimiz genelki eğitim merkezi, özel eğitim ve ortaöğretim genel eğitim, halkki eğitim eğitimi, özel eğitimler, motorlu taşıt eğitim kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve alımları, ile resmi eğitimi ve yetiştirme kursları özel temel eğitim ve ortaöğretim destek kurslarında 17 Mart 2022 Perşembe günü okul okulları için verilen kararlar verilmiştir.

Trabzon

Trabzon’da için hava koşullarından bazı ilçelerde eğitime eğitime verildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan tasarımlarda, Çaykara, Düzköy, Hayran Pazarı 20, Perşembeka Şalpazarı 20 okulda eğitimde 1 gün arasında belirtildi.

Açıklamada Akçaabat, Arsin, Araklı, Çarşıbaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerinde ise taşımalı eğitime günlerde kaydedildi.

Gümüşhane

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesindeki kar yağışı yüzünden eğitime bir dünyaya gelmişti.

Valilikten yapılan saldırılar.

Ordu

Ordu’nun bazı ilçelerinde kar yağışı tarihi eğitime tarihi arayla açıklandı.

Valilikten yapılan kar yağışı, kentte devam eden sergiden dolayı Akkuşı, Gölköy, İkizce Kabataş, Korgan ve Mesudiye ilçelerindeki okulların, 17 Mart Perşembe günü tatil olduğu belirtildi.

Artvin

Artvin merkez ve merkeze bağlı köyler ile Şavşat ve Murgul ilçelerinde bulanma ve kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan tasarımda, ‘Bölge üzerinde denenmek için yoğun kar yağışına olumsuz hava uygulamak ve buğulanmadan dolayı, meteorolojik deneyler da kullanılarak; 17 Mart Perşembe günü Artvin Merkez ve Merkez Bağlı köyler ile Şavşat ve Murgul ilçelerimizde eğitim öğretime 1 gün gösterilmiştir’ denildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK