Son dakika haberi: 5 zincir markete fahiş fiyat denetimi

Son dakika haberi: 5 zincir markete fahiş fiyat denetimi

60
0
PAYLAŞ

Son haberler: 5 zincir mağaza için fahiş fiyat kontrolleri

Ticaret Bakanı Muş’un talimatıyla 5 zincir markette fahiş fiyat artışı olup olmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un talimatıyla 5 büyük market zincirinde fahiş fiyat artışlarının yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildi.

AA’da yer alan habere göre; Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, son dönemde temel gıda ve temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan fahiş fiyat artışlarına ilişkin vatandaşların Bakanlığa ilettikleri talep ve şikayetler dikkate alınarak, fahiş fiyat artışlarının gerçekleşip gerçekleşmediğinin tespitine yönelik denetimler yapıldı. 81 ilde yapılan ve Fiyat Etiketleme Yönetmeliği ihlallerinin devam edip etmediği.

Ayrıca, faaliyet gösteren 5 büyük market zincirinde yumurtalı muhallebiden pilavlı makarnaya, sebze ve meyvelerden temizlik ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde fahiş fiyat artışları yapılıp yapılmadığının tespiti için Bakan Muş’un talimatıyla ticaret müfettişleri görevlendirildi. Türkiye genelinde en geniş acente ağına sahip. .

Açıklamada, “Bakanlık olarak serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket eden ve tüketicilere haksız muameleye neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız” dedi. ifadesi kullanılmıştır.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK