Gram rekor tazeledi! Altını olanlar dikkat!

Gram rekor tazeledi! Altını olanlar dikkat!

51
0
PAYLAŞ

Gram rekoru kırıldı!  Altın olanlardan sakının!

Bir gram altın ne kadara mal olur? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altın nereye kadar gidecek? Altın fiyatlarında neler oluyor? Sorularına cevap arayan vatandaşlar son dakika altın gram haberlerini yakından takip ediyor. Altının gramı 938 TL civarında seyrederken, küresel altın fiyatları 1.800 dolara kadar çıkıyor ve dolar/TL 15.50’nin üzerinde seviyelerde işlem görüyor. Çeyrek altın 1.534 liradan, Cumhuriyet altını ise 6.247 liradan satılıyor. İşte altın haberindeki detaylar…

Gram altındaki aktivite son dakikadan itibaren devam eder. Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık indiriminden sonra altın fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Peki bir gram altının fiyatı ne kadar? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi? Altın nereye kadar gidecek? Altın fiyatlarında neler oluyor? Altının gramı güne 907.1 liradan başladı. Gün içinde en düşük 905,2 lira, en yüksek 932,7 lira oldu. Gramın altında 900 lira kesim seviyesi olarak kabul edilir. İşte 17 Aralık Cuma güncel altın fiyatları…

Son dört haftayı ardı ardına kayıplarla kapatan altın, Fed’in piyasalardaki belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla bu haftanın kapanışına kazançlarla yaklaşıyor.

Gram altın ise dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle 900 TL’yi aştı.

GÜNCEL ALTIN ​​FİYATLARI

Altının gramı 938 TL civarında seyrederken, küresel altın fiyatları 1.800 dolara kadar çıkıyor ve dolar/TL 15.50’nin üzerinde seviyelerde işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.534 liradan, Cumhuriyet altını ise 6.247 liradan satılıyor.

Hafta başından bu yana 110 TL yükselen gram altın haftaya 795 TL civarında başladı.

Fed toplantısı öncesinde ons başına 1.760 dolar civarına düşen altın, Fed toplantısının yarattığı belirsizliğin yarattığı son kayıplarını silerek haftayı 1.805 dolar civarında kapatmaya hazırlanıyor.

DÖVİZ ENFLASYONDA GÖZLENEN YÜKSELİŞTE DÖVİZ ETKİLİ OLDU

Kasım ayında gözlenen enflasyon artışında; Döviz kurlarındaki değişimler, gıda ve tarım ürünleri için artan dünya fiyatları, arz süreçlerindeki aksaklıklar ve talepteki değişiklikler gibi arz yönlü faktörlerin etkisi vardır.

DÖRT AYDA 500 TEMEL İNDİRİM PUANI

Merkez Bankası takip eden aylarda faiz oranlarını düşürmeye devam etti. Ekim ayında iki puan düşen merkez bankası, Kasım toplantısında faiz oranlarını 1 puan indirdi.

Böylece Merkez Bankası son 4 toplantısında faiz oranını 5 puan indirdi.


  • son dakika altın gram
  • yarım altın
  • altın dolu
  • altın çeyrek
  • mevcut altın
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK