Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım

Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım

90
0
PAYLAŞ

Ford ve SK Innovation'dan tarihi yatırım

Ford ve SK Innovation’dan elektrikli araç üretimine 11,4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Söz konusu yatırım, Ford’un 118 yıllık tarihindeki en büyük üretim yatırımı olacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Ford, Güney Koreli ortağı SK Innovation ile Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 akü fabrikası ve F serisi bir elektrikli kamyonet montaj tesisi kurmak için 11.4 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, söz konusu yatırımın Ford’un 118 yıllık tarihindeki en büyük üretim yatırımı olacağı belirtildi.

Açıklamada, Ford’un ABD’nin Tennessee eyaletinde kurulacak mega kampüs ve Kentucky eyaletinde kurulacak çift akülü tesislerle ülkenin elektrikli araçlara geçişine öncülük edeceği belirtildi.

Şirketin aynı zamanda en büyük yatırımını elektrikli araçlara yapmayı planladığına dikkati çeken açıklamada, SK Innovation ile 3 akü fabrikası ve bir akü fabrikası kurulması için 11,4 milyar dolarlık bir yatırımın planlandığı belirtildi. minibüsler, yaklaşık 11.000 kişi için yeni işler yaratıyor.

– 2030’A KADAR TAM ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN HACİMİNİN %40 ila %50’Sİ HEDEFLENMİŞTİR

Açıklamada, “Mavi Oval Şehir” olarak adlandırılan kompleksin, Batı Tennessee’de yeni nesil F serisi elektrikli pikapların ve gelişmiş pillerin üretileceği yaklaşık 15.540 dönümlük bir alana kurulacağı belirtildi.

Açıklamada, Kentucky’de ikiz akü tesislerinden oluşan “BlueOvalSK Akü Parkı”nın kurulacağı belirtilirken, 2025 yılında yeni elektrikli araçların ve gelişmiş lityum iyon pillerin üretimine başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, Ford’un 2030 yılına kadar küresel araç hacminin %40 ila %50’sinin tamamen elektrikli olması beklendiği belirtildi.


  • Ford ve SK Innovation’dan elektrikli araç üretimi
  • Ford ve SK Innovation’dan tarihi yatırım
  • Ford ve SK İnovasyonu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK