DOLAR

28,9208

0.08%
EURO

31,4850

-0.1%
ALTIN(gr)

1.924,02

1,84%
BİST 100

8026.27

1,84%
X
14 okunma

Borsada 6 şirket yeni haftaya tedbirle başladı

Bir hafta önce borsada işlem görmeye başlayan Dofer Yapı (DOFER) da dahil olmak üzere altı hisse yeni haftaya tedbirlerle başladı.

ABONE OL
Ekim 26, 2023 02:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir hafta önce borsada işlem görmeye başlayan Dofer Yapı (DOFER) da dahil olmak üzere altı hisse yeni haftaya tedbirlerle başladı.Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 5 Ekim tarihli kararıyla Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arz başvurusunu onaylamıştı. 10-11 Ekim tarihlerinde Dofer Yapı hisseleri için talep toplanmış, şirket hisseleri 16 Ekim’de borsada işlem görmeye başlamıştı.SPK ise DOFER de dahil olmak üzere altı hisseye tedbir kararı aldı. Habere göre ATEKS, BAKAB, DOFER, FORMT ve MRGYO payları 22 Kasım’a kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.EUKYO hisseleri ise aynı dönemde emir paketi tedbiriyle işlem görecek.Emir paketi tedbiri, ‘piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması’, ’emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması’ ve ’emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması’nı kapsıyor.İLGİLİ ANALİZBitcoin’in Yeni Hedefi: 55.000 ABD Doları48.000 ABD Doları seviyesinin üzerinde kalmayı başaran Bitcoin yeni hedef olarak belirlediği 50.000 ABD Doları’nı aşmayı başarabilirse 54.000-55.000 ABD Doları seviyelerini test edebileceği öngörülüyor. 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaların bu seviyelere yakın olarak görülmesi bu seviyelerin kritik görülmesinin asıl nedeni olarak görülüyor. Bitcoin’in bu kritik teknik seviyeleri piyasada meydana gelebilecek olumlu gelişmeler ile aşılabilmesi ve bu seviyelerin üzerinde bir süre tutunabilmesi yükseliş trendinin devamı için çok önemlidir. Bu seviyelerin aşılamaması veya bu seviyelere ulaşılamayarak yönün 40.000 ABD Doları seviyesine çevrilmesi Ayı Sezonu’nun başladığı netleşmiş olacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi Antalya Müzik Stüdyosu