DOLAR

19,1906

0.04%
EURO

20,8128

-0.7%
ALTIN(gr)

1.220,04

-0,04%
BİST 100

4812.93

-0,04%
X
16 okunma

Almanlardan tedarikçiye yerinde denetim

ABONE OL
Mart 8, 2023 03:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya’nın “Tedarik Zinciri Yasası” konusunda Türk tedarikçiler uyarıldı. Alman firmalar ile çalışan şirketlerin işçi çalıştırma faaliyetlerinde bir eksiklik gözlemlenirse, Alman firmaların görevlendirdiği yabancı kuruluşlar dünya çapındaki tedarikçileri denetleyebilecek. Alman Tedarik Zinciri Yasası 3 binden fazla çalışanı olan Alman firmaları için 1 Ocak’ta yürürlüğe girerken binden fazla çalışanı olan firmaları ise seneye kapsayacak. Yasa, zorla çalıştırma ve çocuk işçi çalıştırılması gibi yasa dışı çalıştırma faaliyetlerinde bulunan tedarikçiler ile ülke ya da o bölgenin yasası fark etmeksizin sözleşmelerini bedelsiz bir şekilde sonlandırabilme hakkı içeriyor.ŞİRKETLER BİLGİLENDİRİLDİYasa ile Alman firmalara pek çok sorumluluk yükleniyor. Alman firmalar yasaya uymadığı tespit edilen tedarikçilerine karşı önleyici tedbirler alma yükümlülüğü tanınıyor. Ticaret Bakanlığı kanalıyla ise tedarikçiler bilgilendirildi. Firmaların insan hakları ya da işçi çalıştırma ihlalleri yapıp yapmadıklarının yanı sıra çevresel mevzuat ve düzenlemelere uyup uymadıklarının inceleneceği öngörülüyor.Rusya’nın tedariki Türkiye’denEkim sonunda 50 kişilik Rus iş heyeti İstanbul ve Ankara’yı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin Yeni Şafak’a konuşan Rus iş insanları, Türkiye’nin Rusya’nın başat tedarikçisi olabileceğinin sinyallerini verdi. Ekonomi Proseförü Tatyana Balabanova, "Rus insan kaynağının niteliğini geliştirmek amacıyla farklı staj programlarını Türkiye’de yapma fikirleri gelişti" derken iş insanı Irina Kolesova da "Hızlıca siparişleri oluşturmaya başladık" bilgisini verdi.Lavrov duyurdu: Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dört ülkeden ‘ulusal para’ hamlesiABD’lilerin dolar üzerinden ağır suiistimalleri olduğunu belirten Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında Türk, Çinli ve Brezilyalı mevkidaşlarıyla ulusal para birimleri üzerinden ticaret yapma konularını ele aldıklarını belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

reklam ajansı ankara Ankara Reklam Ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci vergi uzmanı kosgeb danışmanlığı vergi cezası çözümü vergi danışmanı sgk uzmanı sgk teşvikleri tübitak destekleri ankara falcı ankara medyum online falcı sanal ofis ankara sanal ofis ankara süs bitkileri eğitimi ruhsal numeroloji eğitimi regresyon eğitimi aile dizimi eğitimi topraksız tarım eğitimi organik tarım eğitimi eğitimi zeytin yetiştiriciliği eğitimi arıcılık eğitimi tıbbi mantar eğitimi topraksız tarım eğitimi ankara muhasebeci