Xbox Series X geliştiricisi, AMD RDNA 2 GPU’nun sulu performansını gösteriyor

Xbox Series X geliştiricisi, AMD RDNA 2 GPU’nun sulu performansını gösteriyor

18
0
PAYLAŞ

Martin Fuller’ın DirectX Developer Day’deki yakın tarihli bir videosu, Mesh Shaders’ın tüm GPU işleme hattına getireceği iyileştirmeleri ayrıntılı olarak açıklıyor. Bu, geliştiricilere yönelik bir teknik videodur ve aslında biz oyuncular için tasarlanmamıştır, ancak AMD’nin RDNA 2’si olan Xbox Series X’in grafik çekirdeği hakkında buna değecek kadar ilginç gerçekler var.

İlk olarak, hızlı bir genel bakış: Geleneksel ardışık düzene kıyasla Mesh Gölgelendiricilere geçmenin en büyük avantajlarından biri, görünmez tepe noktalarını çok daha kısa sürede ortadan kaldırabilmenizdir. Başka bir deyişle, bir nesnenin veya bir nesnenin parçasının gizlendiğini biliyorsanız, onu manipüle etmek ve gölgelemek için hayati kaynakları kullanmanıza gerek yoktur. Mevcut boru hattında ise katliam esasen en sonunda gerçekleşir.

Bunun pek bir fark yaratmadığını düşünmeyebilirsiniz, ancak yukarıdaki videoda (Sweclockers aracılığıyla) 12:50’de, bir duvarla yarı maskelenmiş harika ayrıntılı bir ejderha göreceksiniz. Mesh Shading, duvar tarafından gizlenen üçgenlerin çok daha kısa sürede ortadan kaldırılacağı anlamına gelir; bu, geleneksel rendering kullanılarak 102 mikrosaniye olan render süresini Mesh Shading ve çok sayıda seçim kullanılarak 53 mikrosaniyeye düşürür. Oldukça gelişme. O zaman ağ gölgeleme için yay.

(Resim kredisi: Microsoft)

İşlerin ilginçleştiği yer, Martin Fuller’ın Xbox Series X ile karşılaştırmak için kullandığı PC. Bu teçhizatın içinde şu anki grafik donanımı kreması, Nvidia GeForce RTX.2080 Ti, 1.200 dolar. Şimdi bu doğrudan bir karşılaştırma değil, çünkü PC 1440p ekrana bağlıyken Xbox Series X 4K ekrana bağlı. Ancak Nvidia kartının ilk başta 72 mikrosaniyede aynı sahneyi daha düşük çözünürlükte işleyip en iyi seçim algoritmasıyla 32 mikrosaniyeye düştüğü görülüyor olması, Xbox Series X’in Mesh Shader konusunda kıyaslanabilir bir güç sunduğunu gösteriyor. mümkün olabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK