Sızan Intel Tiger Lake GPU puanları, AMD’nin Ryzen 4000 grafikleriyle aynı seviyeye...

Sızan Intel Tiger Lake GPU puanları, AMD’nin Ryzen 4000 grafikleriyle aynı seviyeye getirdi

19
0
PAYLAŞ

Intel’in Tiger Lake U işlemcileri çevrimiçi olarak görünmeye başlıyor ve şimdi 12. Nesil grafik destekli düşük güçlü yongaların (Intel Xe) kabaca bir AMD Ryzen 4800U ile eşit performans gösterdiğini görüyoruz.

10. nesil Ice Lake işlemcilerin ayak izlerini takip eden Intel Tiger Lake mobil işlemciler, muhtemelen 11. nesil, Intel’in işlemci tekliflerini ve yonga üzerinde GPU’yu daha da genişletmek için yeni bir çekirdek, Willow Cove ve yeni Nesil 12 grafik özellikleri sunmayı vaat ediyor. Aynı zamanda, biz masaüstü oyuncuları için hala uzak bir umut olan Intel’in 10nm sürecini kullanan ikinci nesil mobil işlemciler.

Peki Intel, 11. nesil çipleriyle Buz Gölü üzerinde ne gibi iyileştirmeler yapabilir? Bilinmeyen bir Intel Tiger Lake işlemcisi olan 2.7 GHz’de rapor verin (seri sızıntı tarafından keşfedildi) TUM_APISAK) 1,237’lik bir 3DMark Time Spy grafik puanı elde etti. Bunu, 966’da Dell XPS 2’si 1 arada bir Intel Core i7 1065G7 ile karşılaştırın ve grafik puanında %28’lik bir iyileşme görüyoruz. Bu muhtemelen Tiger Lake’li UE’lerin sayısındaki %50’lik bir artıştan kaynaklanmaktadır (toplamda 64 ila 96 UE), ancak sızdırılan sonuçlardan kesin özellikleri doğrulayamıyoruz.

(Resim kredisi: Intel)

Belki bu noktada düşündüğünüzden daha fazlası vardır – belki bu çip, kendisine sunulabilecek tam güç aşırı yükü ile tam olarak performans göstermiyor. Örneğin, Ice Lake yongaları artık 15W ve 25W çeşitlerinde mevcuttur. Bu düşük güçlü yongaların performansı, bir OEM dizüstü bilgisayara takıldığında yonganın termal çözümüne ve cTDP’sine bağlı olabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK