Nvidia’nın yeni RTX süper GPU’ları, oyun dizüstü bilgisayarlarının fiyatını düşürüyor

Nvidia’nın yeni RTX süper GPU’ları, oyun dizüstü bilgisayarlarının fiyatını düşürüyor

19
0
PAYLAŞ

İntel’in horozunda ateşli dizüstü bilgisayarlar için yeni işlemcilerNvidia, mobil RTX GPU’larının Süper sürümlerini duyurdu. Bunun da ötesinde, yaklaşmakta olan RTX Süper güçlü dizüstü bilgisayarları bugüne kadarki en heyecan verici mobil oyun makinelerinden biri haline getirebilecek yeni teknik avantajlar yolda.

RTX 2070 Super ve RTX 2080 Super’in masaüstü sürümleri, Super olmayan kardeşlerine göre iyi bir performans artışı sunar ve aynısı dizüstü bilgisayar sürümleri için de geçerli olmalıdır. Birkaç sistemi kendim test edene kadar silikon başparmak yukarıya bekleyeceğim, ancak bu dizüstü bilgisayarların neler yapabileceğini görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor.

Yeni GPU’ların teknik özelliklerini gözden geçirmek istiyorsanız bu tablo tam size göre. (İmaj kredisi: Nvidia)

İşin Max-Q tarafındaki güncelleme aslında benim için en ilginç haber. Bağlam açısından Max-Q, performans ve ısı üretimi arasında doğru dengeyi sağlamak için GPU’nun güç tüketimini ve ısısını kontrol etmeye yönelik bir sistemdir. Bu, özellikle ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda önemlidir.

Yeni Max-Q çatısı altında beş teknoloji var: Dinamik Güçlendirme, Alçak Gerilim GDDR6, Gelişmiş Optimus, Yeni Nesil Regülatör Verimliliği ve DLSS. DLSS’deki iyileştirmeleri burada daha önce ele aldık, ancak bunun dizüstü bilgisayar oyun alanında neler yapabileceğini görmek ilginç olacak.

Dynamic Boost, GPU’nun performansını artırmak için CPU’nun gücünü alacağından, GPU’ya bağlı olduğunuz zamanlar için idealdir. (İmaj kredisi: Nvidia)

Bu yeni özelliklerden Dynamic Boost muhtemelen oyun oynama üzerinde en büyük etkiye sahip olacak. Esasen GPU ve işlemcinin güç tüketimini ve performansını birlikte izler ve en çok ihtiyaç duyulduğunda GPU’dan işlemciye güç aktarabilir. Bu, özellikle GPU ile ilgili oyunlarda kare hızlarını iyileştirmelidir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK