Nvidia RTX Kartları ‘Süper Kolay’ DLSS 2.0 Hız Artışı Sağlıyor | ...

Nvidia RTX Kartları ‘Süper Kolay’ DLSS 2.0 Hız Artışı Sağlıyor | bilgisayar oynatıcı

17
0
PAYLAŞ

Nvidia, kare hızını iyileştirirken görüntü kalitesini ve netliğini artıran Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisini güncelledi. Teknoloji, tüm önemli Tensor çekirdeklerinin zor işi yapması gerektiğinden, yalnızca RTX GeForce grafik kartları sahipleri tarafından kullanılabilir, ancak gerçekten de sonunda etkinleştirmeye değer bir seçenek gibi görünüyor.

Artık iki kat daha hızlı olan AI ağında iyileştirmeler, zaman geri bildiriminin eklenmesiyle hedef çözünürlüğünde artış ve kullanıma geçiş dahil olmak üzere DLSS 2.0’ı güçlendiren birkaç sahne arkası teknolojisi var. tüm oyunlar için. Bu son nokta önemlidir, çünkü çok daha fazla geliştiricinin onu kullandığı anlamına gelmelidir. Bununla birlikte, DLSS 2.0’ın her şeyle sihirli bir şekilde çalışmaktan ziyade arabelleklere ve oyun başına entegrasyona hala erişmesi gerekiyor, ancak yine de doğru yönde bir adım.

Yeni tedaviyi alan ilk oyun MechWarrior 5: Paralı Askerler, görüntü kalitesini ve performansını artırarak DLSS 2.0’ın çifte darbesini sunar. Bu oyun, DLSS 2.0 ile yerel işleme kullanılarak görülenden daha iyi bazı ayrıntıların daha iyi işlendiğini göstermek için kullanıldı – aşağıdaki resimde kurulumun üzerindeki çite bakın. Özellikle MechWarrior 5: Mercenaries için yeni bir sürücü, siz bunu okurken Nvidia’dan edinilebilecek ve DLSS 2.0 güzelliklerine erişmek için buna ihtiyacınız olacak.

(İmaj kredisi: Nvidia)

DLSS söz konusu olduğunda deterministik olmayan etkilerle (duman, kıvılcım vb.) ilgili bir sorun var, çünkü işler her zaman tek bir yerde olmayacak – ‘bir AI’nın anlamaya çalışması söz konusu olduğunda biraz sorun. bir görüntünün nasıl görünmesi gerektiğini öğrenin. DLSS’yi Kontrol’de kullananlar, korkunç eserler üreten bir bölümde büyük fanların bir kafesin arkasında döndüğünü görmüş olabilirler. Bu sorunlar DLSS 2.0 ile çözülmüş gibi görünüyordu, bu yüzden parmaklarımızı çapraz tutalım, gelecekte DLSS için işler çok daha kolay olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK