Intel resmi olarak 10. nesil H serisi mobil işlemcileri piyasaya sürüyor

Intel resmi olarak 10. nesil H serisi mobil işlemcileri piyasaya sürüyor

21
0
PAYLAŞ

Intel nihayet 10. Nesil H-Serisi mobil işlemcilerini resmen duyurdu.Evet, itiraf etmeliyim ki, bu daha yüksek performanslı Comet Lake çiplerinin bir süredir geldiğini bildiğimiz için bu konuda fazla heyecanlanmak zor. Etkileyici doğrulukta birkaç sızıntı sayesinde, bazıları son birkaç gün içinde, tümü nihayet bugün resmi hale getirilen Intel oyun dizüstü bilgisayarları için yeni çiplerden bahsetmiştik.

İşin püf noktası, bunun Intel’in eskiyen 14nm ++ üretim süreci için başka bir sürüm olması, bu da yeni bir mimaride bulabileceğiniz yenilik düzeyinin sunulmadığı anlamına geliyor. Diyelim ki yeni bir AMD Ryzen Mobile çipinden. Bununla birlikte, elde ettiğiniz şey, sınıra götürülebilecek mevcut bir süreçtir. Bu durumda frekansı olabildiğince zorlamaktan bahsediyoruz.

(Resim kredisi: Intel)

Buradaki ana rakam, 8 çekirdek / 16 iş parçacığı olan üst düzey işlemciden geliyor. çekirdek i9 10980HK, maksimum çalışma frekansı 5,3 GHz olduğunu iddia ediyor. Yine de sadece bir tane değil, piyasaya sürülen altı çip var ve dördü 5GHz veya daha yüksek tek çekirdekli turboya sahip.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK